Elektromotor na trojfázový proud

on . Posted in Top odkazy

Velký praktický význam trojfázových proudů je dán možností konstruovat jednoduché a výkonné elektromotory, které mění energii elektrickou na energii mechanickou. Jsou založeny na pohybu vodičů, kterými prochází elektrický proud, v magnetickém poli, které je buzeno proudem ve vinutí statoru.
Uvažme situaci na obr. 175. tři cívky, jejichž osy svírají vzájemně úhel a jejichž vinutí jsou spojena do hvězdy. Tyto cívky připojíme k trojfázovému napětí z jiného zdroje. Proud procházející cívkami vytváří v prostoru mezi nimi magnetické pole. Umístíme-li do tohoto pole magnetku (magnet) začne se otáčet s frekvencí stejnou, jako má střídavý proud. Magnetka se tedy otáčí synchronně s magnetickým polem. Příčinou otáčení magnetky je magnetické pole, jehož vektor magnetické indukce mění periodicky směr. Vzniká zde točivé magnetické pole.

Lité podlahy

on . Posted in Top odkazy

Lité nebo anhydritové podlahy se kromě průmyslových objektů a kanceláří začínají využívat už i v bytech a rodinných domech. Jejich výhodou je, že jsou rychle hotové a už druhý den po nich můžete chodit. Výsledkem je rovná podlaha, na kterou lze hned pokládat dlažbu, plovoucí podlahu nebo koberec. Na rozdíl od klasické betonové stěrky se litá podlaha aplikuje ve velmi tekutém stavu. Má však výhodu v tom, že na stavbě je daleko méně prachu a po podlaze lze už většinou druhý den chodit. Kde je pak problém?

"Velkým problémem je nedodržení technologických předpisů, které se objevuje často u staveb svépomocí. Na rozdíl od betonu je samonivelační sádrová podlaha tekutá jako voda a kvůli tomu vznikají problémy při aplikaci. V každém případě je třeba konzultovat záměr zejména s topenáři v případě podlahového topení." Důsledek pak je oprava průmyslových podlah a hal a všech možných objektů.

Boj proti exekucím

on . Posted in Top odkazy

Jestliže vám hrozí exekuce nemovitostí Zlín, pak byste měli začít ihned jednat. Jestliže nechcete o svou nemovitost, na kterou se vztahuje zástavní právo, přijít, pak se obraťte na společnost Hypodomus.cz, která má ve svém portfoliu služeb oddlužení nemovitosti, výplatu exekucí a dražeb. Nabízí vám krátkodobý úvěr na částku od 100 000 Kč do 20 000 000 Kč, ze kterého bude exekuce nemovitostí vyplacena. Jakmile bude očištěn list vlastníka nemovitosti, může dojít k refinancování tohoto krátkodobého úvěru na dlouhodobý.

Coppia účetnictví

on . Posted in Top odkazy

Vlastníte společnost se zaměstnanci a hledáte správnou mzdovou agendu? Každá mzdová účetní by měla mít neustálý přehled v Zákonu o dani z příjmů a v Zákoníku práce. Nemusíte vyhlašovat výběrové řízení na mzdovou účetní Zlín, objednejte si společnost Coppia účetnictví s.r.o., která vám bude vést účetnictví či daňovou evidenci.
Společnost Coppia účetnictví s.r.o., která neustále sleduje změny v legislativě, nabízí kvalitní služby, které jsou sestaveny individuálně každé firmě na míru. Každá instituce má totiž jiné podmínky a požadavky na vedení účetnictví. Coppia účetnictví s.r.o. má navázanou spolupráci také s daňovým poradcem a auditorem.

Brúsení od Fruneka

on . Posted in Top odkazy

Veci z nerezu majú vďaka svojim vlastnostiam dlhú životnosť. Preto sú obľúbeným materiálom nielen v stavebníctve. Nerezové materiály majú veľa podôb, druhov a typov. Nerez môžete kúpiť ako plech, trúbku, jekly, mufny, niple alebo tyče. Tu je vidieť, aké veľké majú využitie.
Nerez je odolná voči chemickej aj elektrické korózii. Túto vlastnosť má vďaka pasiváciu povrchu železa, z ktorého sa vyrába. Podľa chemického zloženia a štruktúry materiálu môžete nerez rozdeliť na 3 podskupiny: feritické, martenzitické a austenitickej. Nerez je vlastne zliatina uhlíka so železom.
Svoje zastúpenie nachádza v potravinárstve, pretože je zdravotne nezáväzná, v chemickom priemysle práve vďaka odolnosti voči korózii a v už spomínanom stavebníctve.

Milované Prestige boty

on . Posted in Top odkazy

Každý je aspoň jednou měl. Každý je někdy nesnášel. Ale dnes je všechno jinak. Boty známé jako prestižky jsou totiž už desítky let velmi oblíbené boty. Ovšem v dnešní moderní době dostávají nový kabátek. Společnost Prestige svou obuv přeměnila k nepoznání. Můžete si vybrat z několika moderních střihů a volbu bot dovedla k dokonalosti tím, že si můžete boty podle sebe upravit, takže stejné boty nebude nikdo mít. Díky této službě si Prestige našla novou cílovou skupinu u mladších zákazníků a stále se drží na předních pozicích v prodeji bot v ČR.
Proto vybírejte, přebírejte, ale neváhejte moc dlouho, nabídka může být omezená!

Precizní nerez

on . Posted in Top odkazy

Hledáte vhodnou společnost, která nabízí leštění a broušení nerezových materiálů? Preferujete vysokou kvalitu zpracování, profesionální přístup a odborný personál? Pak se obraťte na společnost Fruněk INOX, která sídlí ve Zlíně. V její nabídce najdete leště a broušení nerezových profilů, trubky, kulatiny, jekly, pásoviny, atypy či výpalky.

Co je to ventil

on . Posted in Top odkazy

Ventil je mechanické zařízení regulující průtok tekutin (plynů, kapalin, zkapalněných tuhých látek, kalů atd.) v potrubí. Pojem v české strojařské terminologii zahrnuje také kohouty, šoupátka a klapky. Zatímco sedlový ventil reguluje průtok uzavíráním kruhového sedla kuželkou, která se pohybuje šroubem kolmo k ose potrubí, kohout má otočný provrtaný prvek, kolmý k ose potrubí, který se otáčí o 90°. Šoupátko se podobá ventilu, pracovní prvek je plochá destička s otvorem, která se posouvá kolmo k potrubí. Klapka je plochá, nejčastěji kruhová deska, která se otáčí kolem osy kolmé k potrubí.

Ventily mohou mít ruční, pneumatický, hydraulický nebo elektromechanický pohon a používají se k nejrůznějším účelům. Nejznámější ventily jsou běžné „kohoutky“ vodovodu, kde se k otevření nebo uzavření musí rukojetí několikrát otočit. Nejběžnější kohouty uzavírají přívod plynu pootočením o 90°. Šoupátka se používají pro větší průměry potrubí, například ve vnějším rozvodu vody, kdežto klapky se užívají například ve vzduchotechnice. Úplně na jiném principu zase fungují hydraulické ventily.