Jak opravit plochou střechu

on . Posted in Běžné odkazy

oprava ploche strechy

Když se ve městě člověk podívá na okolní domy, zjistí, že spousta z nich má ploché střechy. Nejsou to dnes už pouze paneláky a průmyslové haly, i střechy rodinných domů se dnes staví i jinak než do klasických "áček". Jejich častým problémem je však zatékání. Oprava ploché střechy nemusí vždy stát spoustu peněz a hlavně - dá se jí předcházet pečlivou údržbou.

Optimální je pravidelná obnova vodotěsné izolace. Ta se provádí s využitím bezúdržbových asfaltových pásů nebo také hydroizolační fólií.

Před samotnou opravou je vždy nutné upravit a očistit celou střechu. Dopředu vyspravit poškozená místa a následně nanést vodotěsný nátěr dle pokynů uvedených v jejich návodu. Nátěry nesmí během svého schnutí zmoknout, proto je třeba pečlivě zvážit období, ve kterém je chceme provádět. Jistotou je překrytí natřené střechy neprostupnou fólií či jiným ochranným materiálem, který plochou střechu po nátěru ochrání před zvlhnutím.

V Praze budou nové radary

on . Posted in Běžné odkazy

Další "výbavu" zainvestuje město Praha ve spolupráci s městkou policií. Chtějí zajistit bezpečnost a tak pořizují nové radary na měření rychlosti. „Vzhledem k vývoji dopravně-bezpečnostní situace jsem na základě návrhu speciální pracovní skupiny schválil nový seznam míst, na kterých bude Městská policie hlavního města Prahy provádět měření rychlosti prostřednictvím automatizovaných technických prostředků,“ stojí v dopise adresovaném šéfovi městské policie Eduardu Šustrovi. Podepsal ho radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava. Nový seznam se do jisté míry kryje s tím stávajícím, který je k dispozici na stránkách strážníků.

Co a k čemu je krizový management?

on . Posted in Běžné odkazy

Mnoho firem se snaží předcházet krizi, ovšem tento úkol je opravdu nelehký a velmi špatně se dodržuje. Pokud chcete mít stále přehled o tom, jaká je pravděpodobnost, že vás krize zastihne, tak je potřeba sledovat řadu kritérií a faktorů. A pak je také nutné určit vhodný krizový management, který zajistí to, že v případě krize bude vědět jak reagovat, ostatní budou vědět, na koho se obrátit a určí jednotnou strategii, kterou se firma vydá, pokud ke krizi dojde. Krizový management je klíčovou rolí ve firmy, protože může rozhodnou o budoucnosti celé společnosti. Takže čím větší firmu máte, tím důležitější je mít efektivní krizový management. 

Lexan

on . Posted in Běžné odkazy

Hledáte kvalitu a precizní zpracování? To vám nabízí lexan, dutinkové polykarbonátové desky, které jsou určené zejména pro venkovní použití. Vyznačuje se svými výbornými izolačními vlastnostmi, vysokou pevností a houževnatostí. Nabízí dvoustranou ochranu proti UV záření a snadnou a rychlou montáž. Dále se vyznačuje pružností i za studena a ohebností.

OSB desky

on . Posted in Běžné odkazy

Ptáte se, co jsou OSB desky? Pod tímto termínem se skrývají lisované desky, k jejichž výrobě jsou využity orientované velkoplošné třísky. Desky se skládají ze tří vrstev. Ve vnějších vrstvách (spodní a vrchní) jsou třísky orientovány rovnoběžně s delší stranou desky. Kdežto ve středové vrstvě jsou třísky rovnoběžné naopak s kratší stranou desky. K lepení desek se používá fenolformaldehydovaná pryskyřice, která zastupuje cca 2,5 % z celkové váhy.

Jednotný čas a zvonění

on . Posted in Běžné odkazy

Stěžují si studenti ve škole, že má každé patro jinak seřízené hodiny a zvonění? Chcete svým studentům vyhovět a nabídnout jim jednotný čas a zvonění? Nechte si do školy nainstalovat hlavní hodiny, jejichž úkolem je seřizovat ostatní hodiny ve třídách a na chodbách na stejný čas. Nemůže se tak stát, že by některé hodiny šly o dvě minuty dříve, jiné o minutu později. Díky hlavním hodinám bude čas zobrazen na všech analogových hodinách stejně.