Prodej elektromotorů

on . Posted in Top odkazy

V poslední době se rozšířil černý prodej elektromotorů. Tyto elektromotory jsou buď prodávány pod pochybnými specifikacemi, nebo se nedají ani reklamovat, jelikož uživatel sám zaviní jejich rozkladu. Proč tomu tak je? Na internetu se totiž objevil vcelku důvěryhodný návod, jak si elektromotor vyrobit doma v garáži. Chcete si jej přečist?

Co budeme potřebovat?

  • dvě ploché baterie 4,5 V
  • tenká pletací jehlice
  • zhruba čtyři metry měděného drátu s izolační vrstvou
  • alobal
  • nůž
  • silný magnet

1) Vytvoříme jednu ze základních část elektromotoru - stator. Ten vznikne jednoduše tak, že dvě baterie postavíme vedle sebe ve vzdálenosti deseti centimetrů. Sériově je zapojíme a jejich elektrody by měly být vytvarovány tak, aby osa rotoru měla své „pohodlí“.

2) Osu rotoru vyrobíme z pletací jehlice, pokud možno hliníkové.

3) Jehlici je pak možné vložit třeba mezi dvě krabičky od zápalek. Poté postupně navíjíme cívku rotoru, zhruba 20 až 30 závitů.

4) Navinutou cívku svážeme tenkým drátkem nebo nití, aby dobře držela pohromadě. Konce cívky pak vyvedeme na jejích opačných stranách.

5) Jeden vývod cívky bude spojen s elektrodou baterie trvale a to tím způsobem, že na izolovaný povrch jehlice se nalepí alobal. K němu připojíme jeden konec cívky. V tomto místě musí být izolační vrstva cívky odstraněna. Druhý konec zase trvale spojíme s hliníkovým tělem jehlice.

6) Na místě, kde se bude jehlice dotýkat elektrody baterie, odstraníme izolační vrstvu z poloviny obvodu jehlice v šířce dvou centimetrů.

7) Rotor uložíme do připraveného statoru vzniklého z baterií. Poté pod cívku dáme magnet. Prstem pootočíme rotor a ten by se už potom měl rozběhnout sám. Pokud se skutečně rozběhne, pod vašima rukama vznikl nefalšovaný elektromotor.

Tak co, zkusíte si doma také vyrobit vlastní elektromotor, nebo raději navštívíte stránky firmy AZ Elektromotory?

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit