Pořiďte si opravdu kvalitní okna

on . Posted in Top odkazy

Pokud se chystáte na jaře či v létě vyměnit stávající dřevěná okna za nová, slušelo by se dodat, že už bylo na čase. Nic proti dřevěným typům, zvláště, když jsou dobře vyrobené a těsní, ale v dnešní době jsou už jsou přeci jen tak trochu archaismem, a to jak z pohledu designu, tak hlavně i kvality.

hlinikova okna

Většina lidí si jako nová vybírá okna z plastu a nic proti tomu. Jedná se o poměrně dobrý materiál, když se vhodně použije. Ovšem i ten má své mouchy a nejsou to zrovna malé octomilky, ale pořádné masařky.

Plast totiž se totiž, jak je všeobecně známo, rád kroutí a jinak deformuje na sluníčku, a tudíž hlavně v letních měsících dostává během vln veder pořádně zabrat. Postupem let se tak mohou okna z plastu zdeformovat natolik, že nepůjdou pořádně dovřít. Nebojte se, nejedná se o záležitost několika málo roků, ale také nečekejte, že vaši následovníci budou moci používat stejná okna jako nyní vy. Je tedy lepší sáhnout po něčem kvalitnějším, ideálně po hliníkových oknech.

Pozitiva

Jestli existuje nějaký opravdu pádný důvod, proč si místo plastových vybrat hliníková okna, pak je to bezpochyby odolnost. Ta je v tomto případě zcela jednoznačně na straně hliníku. Pokud si pořídíte okna z hliníku, máte jistotu, že budou dobře sloužit i dalším generacím. To však není jediný argument proto, abyste si vybrali zrovna je.

Jakmile budou nainstalována, nemusíte používat žádné preparáty ani jiné prostředky k tomu, aby fungovaly tak jak mají. Jsou naprosto bezúdržbová. Stačí je jen jednou za čas otřít mokrým hadrem, aby vypadala dobře. Ony samozřejmě dobře vypadají i zaprášená. Nadčasový elegantní vzhlede hliníkových oken je jejich další pozitivní vlastností. Díky tomu se hodí jak do starších domů, tak i do novostaveb.

Vyšší investice se vyplatí

Jsou sice o něco dražší, než plastová nebo dokonce eurookna, ale vzhledem ke všem plusům se vám tato investice bez nejmenších pochyb vyplatí.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit